Me kõik elame ajal, mil enamus maailmas on kokkuleppeliselt kasutusel 7-e päeva pikkune nädal ja võiks öelda, et me oleme sellega harjunud ning suurt ei mõtle kas see on ka kõige parem variant elamiseks.
Sellinne mõtteviis põhineb kuu faasidel ning pärit on see Lähis-Idast. Isegi sineari (sumerid) rahvas kasutas seitsemepäevast nädalat. Muinaseestlastel oli kasutusel viiepäevane nädal, peale neljapäeva tuli viiespäev. Seitsmepäevane nädal levis sumeritelt edasi ka Babülooniasse ja sealt Vana-Kreekasse, Roomasse jne.
On katsetatud ka muid variante. Prantsusmaal nt. kehtis 1793-1802 10-päevane nädal ning 1871 isegi 18-päevane nädal. Venelased kasutasid 1929-31 5-päevalist nädalat. Neil oli pühasid rohkem ja tööd tehti vähem.
Aga minu idee seisneb hoopis 14-päevases nädala juurutamises. Julgen väita, et enamus inimesi ei vahi enam kuud, veel enam, ei teatagi kas on parajasti noor-või vanakuu, rääkimata tsüklitest ja arvepidamisest kuu faaside järgi. Samati on kadunud ebausk, vähemalt targemate inimeste hulgas, kes usuvad mingeid mütoloogilisi numbreid ja kindlaid kuupäevi. Seega mina lähenen väga pragmaatiliselt. 14-päevase nädala plusse on hulgi. Toon välja mõned:
1). Argipäevad, mida on 10 on produktiivsemad, kuna sa jõuad omi asju paremini planeerida, sest päevi on rohkem, samuti saavutad sa teatud rutiini ja nädal ei saa läbi juba kolmapäeval, kus sa hakkad mõtlema reede peale. Töötegemise protsess on pikajalisem ja sa suudad oma eesmärke paremini saavutada. samuti kaob ära ka niisugune esmaspäeva tunne, kus hakkad oma teemasse uuesti sisse elama. Õigemini see tunne on, aga iga 14 päeva tagant, mitte 7. Üks päev kohe võitu. reedete kohta sama lugu;
2). Nädalavahetus on pikem. Nädalavahetus kestaks uues nädalas 4 päeva. see tähendab seda, et saab teha pisema reisi, kellel on pered, saab rohkem aega perega veeta ja tegeleda oma hobidega, mis alati võtavad rohkem aega kui praegune 2 päevane nädalavahetus ette näeb. Samuti saab inimene korralikult välja puhata. isegi need, kellele meeldib pidutseda, va noored hinged, saavad seda teha näiteks 2 päeva ja 2 päeva jääb üle hobide jaoks. Üle kahe päeva niiehknaa ei taha ju korralikult pidu panna, ja ei jõuagi, aga nüüd jääb 2 päeva veel varuks ja tõeliseks puhkuseks.
Kahe nädala möödudes on möödunud ka põhimõtteliselt üks kuu.
See, et mingi asi on kaua kestnud, ei tee seda veel heaks. Me näeme maailmas asju, mis koguaeg muutuvad. osad inimesed on visad neid vastu võtma, teised nii uuenduslikud ei ole, aga kui idee on kasulik suurele hulgale ealavatele inimestele, siis tasuks seda kaaluda.